Kontakta oss | Pappelina

Pappelina Contact information
KUNDSERVICE

Mejla oss
info@pappelina.com

Ring oss
023-71 11 50

Vår växel har öppet helgfria vardagar: Måndag-torsdag 8.30-16.30
Fredag 8.30-15.30

Postadress
Pappelina AB
Krontallsvägen 26
791 55 Falun

LAGER & DISTRIBUTION

Mejla oss
distribution@pappelina.com

Ring oss
072-452 81 00

Vår växel har öppet helgfria vardagar: Måndag-torsdag 8.30-16.30
Fredag 8.30-15.30

Postadress
Pappelina AB
Norsbro Sågmyravägen 5
793 30 Leksand

PAPPELINA STORE & OUTLET

Öppettider butiken
Lördagar kl 11-15
Se även vår Facebook-sida.

Besökadress
Pappelina Store & Outlet
Krontallsvägen 26
791 55 Falun

Kontakta oss
info@pappelina.com eller 023-71 11 50
(helgfria vardagar, måndag-torsdag
8.30-16.30 och fredag 8.30-15.30)

Agenter & Distributörer

AUSTRALIEN & NYA ZEELAND
Nordic Fusion Pty Ltd
Karla Armas, Brookvale
karla@nordicfusion.com.au
tel +61 2 9907 1717
BELGIEN & LUXEMBURG
swytch
Peter Gallet, Bryssel
peter@swytch.be
tel +32 495 111 276
DANMARK
Zikzak
Gitte Lehrman, Copenhagen
zikzak@zikzak.dk
tel +45 35811920
FRANKRIKE & MONACO
Modern Living
Katja Bonneville, Marseille
office@modernliving.fr
tel +33 (0)1 82 83 11 61
FINLAND
Textil kompani
Marina Tuominen, Helsinki
marina.tuominen@textilkompani.fi
tel +358 20 785 0411
ITALIEN
C e D Rappresentanze
Gianluca Cecconi, Florence
Sofia Saaf, Florence
info@concettiedesign.it
tel +39 055 733 12 62
JAPAN
Ebizu International
Hakan Atlestrom, Tokyo
hakan@ebizu.jp
tel +81 3 5789 5829
NEDERLÄNDERNA
Caat Brands Agency
Gina Sanders, Linne
info@buitenmeubels.nl
tel +31 (0)6 12 69 89 86
NORGE
Mosaique
Trine Lund Andersen, Oslo
trine@mosaique.dk
tel +47 4158 9303
POLEN
Pufa Design
Adam Wysocki, Kolobrzeg
info@pufadesign.pl
tel +48 884 68 78 88
PORTUGAL
Supporti, Rep. e Artigos
de Decoração Lda
Vanda Correia Santo Antonio- Costa da Caparica
geral.supporti@gmail.com
tel + 351 93 535 99 57
SCHWEIZ
Scandinavian Design
Marina Kylberg, Hanterive
marina.kylberg@sunrise.ch
tel +41 797 453 241
SLOVENIEN
NOVA SHOWROOM
Andreja & Andrej Krivosic
info@novashowroom.si
tel +386 1 42 60 410
STORBRITANNIEN
homeArama Ltd
Mike McLintock, Bampton
sales@homearama.co.uk
tel +44 1993 867075
mobil +44 7889 099499
SYDKOREA
Lo Showroom
Jin Youn, Seoul
jin@loshowroom.com
tel +82 2 545 5417
TYSKLAND
Agentur Rossmanek
Postcode areas 0-2, 30-31, 34, 37-39
Anja & Ole Rossmanek, Delingsdorf
info@agentur-rossmanek.de
tel +49 172 8861000
Ortner Handelsvertretung
Postcode areas 32,33 and 4-5
Sabine Ortner, Köln
sabine@ortnerhv.de
tel +49 172 826 76 35
Agentur Ehrhard
Postcode area 6-7, 35, 36, 55
Ulrike Ehrhard, Offenburg
ulrike@agentur-ehrhard.de
tel +49 172 620 91 01
Handelsagentur Schur
Postcode area 8-9
Christine Schur, München
handelsagentur@schur.org
tel +49 8131 333 26 37
ÖSTERRIKE
Handelsagentur Schur
Wolfgang Schur, München
wolfgang@lifestyle-businesspartner.com
tel +49 8131 272 39 74